Jak działamy?
Od ponad 7 lat na polskim rynku realizujemy badania rynkowe i społeczne dla wielu organizacji biznesowych i społecznych. <
Praca w Pretendent

Myślisz o karierze w sektorze badawczym?

Gwarantujemy pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, w młodym zespole oraz przyjaznej atmosferze. Oferujemy elastyczne godziny pracy.

Zainteresowany?

W jaki sposób pandemia wpłynęła na prowadzenie badań marketingowych?

Pandemia wpłynęła praktycznie na każdą branżę, w której konieczny jest kontakt z drugim człowiekiem. Wiele firm ograniczyło na czas pandemii podróże, inne wdrożyły bardziej elastyczne harmonogramy pracy i umożliwiły pracę zdalną. Nowe wyzwania stanęły także przed branżą marketingową - nowa sytuacja z pewnością odbiła się na postawy i przemyślenia konsumentów, a klienci wielu sektorów wciąż wymagają dostępu do nowych danych.

Praca zdalna

Wprowadzenie nowoczesnych systemów ochrony przesyłanych danych sprawia, że praca zdalna staje się bezpieczna - zarówno dla samych pracowników sektora badań marketingowych, jak i dla konsumentów dzielących się swoją opinią. Klienci są stale zachęcani do rozważenia zdalnych sposobów zdobywania danych, takich jak grupy jakościowe online, wywiady przez kamerki internetowe, wykorzystywanie cyfrowych etnografii.

Fizyczne podróże zostały zmniejszone do koniecznego minimum - wszystko po to, aby chronić pracowników przed zarażeniem COVID-19. Codziennością stało się wykorzystywanie transmisji wideo na żywo, dzięki którym badacze znajdujący się w dowolnym miejscu na świecie, mogą stać się moderatorami w wywiadach twarzą w twarz lub w grupach fokusowych.

Nowoczesne oprogramowanie

Duży wpływ na poprawę jakości zdalnych grup fokusowych czy wywiadów ma korzystanie z nowoczesnego oprogramowania do transmisji na żywo. Nowoczesny sprzęt, kamery i mikrofony sprawiają, że prowadzenie badań na odległość staje się doskonałym doświadczeniem, z czego z kolei czerpie wiele nietradycyjnych lokalizacji badawczych. W takich badaniach mogą również wziąć udział sami klienci i „w ukryciu” przyglądać się wypowiedziom badanych.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby transmitować na żywo wizyty w sklepach stacjonarnych lub udostępniać ekran podczas zakupów internetowych, lub korzystania z innych witryn, takich jak . Nową jakość mogą przynieść także internetowe centra kreatywne zrzeszające współpracujących ze sobą konsumentów, którzy mogą puścić wodze wyobraźni i tworzyć lepsze produkty lub usługi w internetowym centrum kreatywnym. Wszelkie nowe pomysły mogą być na bieżąco komentowane.

Co dalej?

Trudno jest przewidzieć, czy i kiedy będzie możliwy powrót do czasów sprzed pandemii. Na pewno obecne doświadczenia i innowacje w branży badań marketingowych będą wciąż się rozwijać - nowego znaczenia nabiorą  metodologie jakościowe online z profesjonalnym moderatorem oraz inne elastyczne cyfrowe metodologie.

© 2012 Pretendent.eu