Podaj dane logowania:

Login:

Hasło:

logowanie dla ankieterów
English  |  Polski

Aktualności

02-09

Badania marketingowe

Radio Białystok nadaje.... - KB Pretendent rozpoczyna kolejny pr... »

01-19

Badania marketingowe

Praktyki_studenckie - Praktyki_studenckie... »

01-13

Badania marketingowe

New_business - Od stycznia 2011 roku do naszego ze... »

09-09

Badania marketingowe

Najzimniejsza stolica Polski... - Najzimniejsza stolica Polski...... »

Nasi klienci

Zaufali nam

 

Publikowane raporty

http://www.polityka-spoleczna.lubuskie.pl/

W dniu 15 grudnia 2009 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie prezentujące wyniki badań dotyczących zażywania środków psychoaktywnych w województwie lubuskim w 2009 r.
Badania zostały zlecone do realizacji Korporacji Pretendent z Wrocławia, której przedstawiciele zaprezentowali na spotkaniu najnowsze wyniki dotyczące problemów uzależnień od alkoholu, nikotyny, narkotyków i dopalaczy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie województwa lubuskiego.
Badania przeprowadzono na specjalnie wybranych grupach reprezentacyjnych z całego województwa lubuskiego, zrealizowano je w formie ankiet, wywiadów pogłębionych oraz zastosowano metodę CATI. Obejmowały szerokie spektrum zachowań, od przyczyn sięgania po środki odurzające przez częstotliwość spożywania substancji psychoaktywnych aż do opinii i postaw wobec tego tematu.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz województwa, samorządów lokalnych, ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie oraz lubuskich szkół.

>> Diagnoza uzywania substancji psychoaktywnych - lubuskie

>> Prezentacja


Ponad 80 proc. rodziców uważa, że polskie drogi są niebezpieczne dla dzieci - wynika z ogólnopolskiego badania opinii rodziców przeprowadzonego dla programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault przez Korporację Badawczą Pretendent. Świadomość zagrożenia niestety nie idzie w parze z działaniem: jak pokazało badanie tylko około 15 proc. rodziców podejmuje realne działania, by poprawić bezpieczeństwo swoich pociech na drodze.

Korporacja Badawcza Pretendent na zlecenie firmy Renault Polska dokonała kompleksowego badania rodziców posiadających co najmniej jedno dziecko w wieku 6-12 lat. Jest to jedno z pierwszych tak obszernych badań opinii rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, jakie zostało przeprowadzone w Polsce. Naszym celem było poznanie opinii i postaw rodziców wobec bezpieczeństwa dzieci na drogach. Zależało nam na tym, aby dowiedzieć się jak oceniają polskie drogi, co myślą o bezpieczeństwie swoich pociech i co robią, aby uchronić je przed zagrożeniami - mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations w Renault Polska.  

Zło największe - kierowcy
Okazuje się przede wszystkim, że według znacznej większości respondentów polskie drogi nie są dla dzieci bezpieczne. Uważa tak aż 81,2 proc. badanych, w tym aż 44,8 proc. twierdzi tak zdecydowanie.

Wśród największych niebezpieczeństw czyhających na dzieci rodzice wskazywali najczęściej na zbyt szybko jadących kierowców (54,5 proc.), nieostrożnych kierowców (45,8 proc.), brak sygnalizacji na przejściu dla pieszych (25,5 proc.), brak pobocza (20,6 proc.) oraz pijanych kierowców (21,7 proc.). Około 15 proc. rodziców zauważyło, że niebezpieczny jest także brak znajomości przepisów drogowych przez dzieci.

Tymczasem, według badanych rodziców, ich dzieci najczęściej dostają się do szkoły same i to pieszo (34,6 proc.). W przybliżeniu tyle samo osób wskazało na dwa inne sposoby: pieszo, odprowadzane przez samego rodzica lub inną osobę (29,7 proc.) oraz podwożenie samochodem (29,7 proc.). 

Więcej na temat badania: Rodzice o bezpieczeństwie dzieci na drogach

 

Na skróty

rozwiń zwiń